Profesor nadzwyczajny na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Polsce oraz dyrektor Centrum Gospodarki Cyfrowej i Finansów UMK. Główny badacz ogólnoeuropejskiego projektu badawczego „PayTechImpact.EU”. Autor ponad siedemdziesięciu publikacji naukowych z zakresu płatności detalicznych i finansów cyfrowych. Prowadził kilka projektów badawczych dotyczących innowacji płatniczych, systemów płatności, handlu elektronicznego i kryptowalut. Jest współzałożycielem i prezesem firmy spin-off UMK Technology For Mobile Ltd., której celem jest poszerzenie wiedzy na temat komercjalizacji i współpraca z sektorem FinTech.
Zajmuje się badaniem funkcjonowania osób marginalizowanych społecznie w środowisku cyfrowej gospodarki i finansów. Zespół opracowuje rozwiązania i rekomendacje dla sektora finansowego w zakresie włączania osób z niepełnosprawnościami oraz seniorów do cyfrowych finansów.
Zajmuje się badaniem cyfrowej transformacji sektora bankowego oraz systemów finansowych w Europie. W obszarze zainteresowań jest monitorowanie, jak banki wdrażają nowe technologie: bankowość internetowa, mobilna, blockchain, AI w swoich usługach.
Zajmuje się badaniem innowacyjnych technologii finansowych obejmujących nowoczesne instrumenty finansowe oraz usługi płatnicze zarówno w skali mikro, jak i makro. Badania są realizowane we współpracy z młodymi przedsiębiorstwami – startupami.
Został utworzony na potrzeby realizacji badań w zakresie regulacji prawnych dotyczących finansów oraz technologii regulacyjnych (RegTech). Do głównego obszaru badawczego zaliczają się m.in. procesy wdrażania dyrektywy PSD2 oraz waluty cyfrowe.
W ramach działalności zespołu prowadzone są badania w zakresie szeroko rozumianego obrotu bezgotówkowego, dotyczące zarówno płatności w POS (karty płatnicze, płatności NFC, płatności wearables) oraz e-commerce. Część badań realizowanych jest w Future Digital Retail Lab.
Ekspert z obszaru FinTech, specjalizujący się w obszarze usług płatniczych i bankowości elektronicznej. Manager łączący podejście naukowo-badawcze, z biznesowym i technologicznym. Zarządzał licznymi projektami w obszarze innowacji technologicznych w sektorze bankowym i branży płatniczej. Doświadczony badacz branży FinTech w stopniu doktora nauk ekonomicznych (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), prowadził badania i doradzał podmiotom z sektora finansowego, firmom technologicznym oraz jednostkom badawczym. Autor licznych publikacji naukowych z zakresu innowacji FinTech, otwartej bankowości i systemu płatniczego. Od dziesięciu lat związany z polskim sektorem bankowym oraz z Centrum Gospodarki i Finansów Cyfrowych UMK, gdzie kieruje zespołem badawczym ds. Bankowości Cyfrowej.
Ekspert rynku płatności, open banking oraz cyfrowej tożsamości. Od 2021 jako Product Director koncentruje się na rozwoju produktów i usług Autopay (wcześniej Blue Media), gdzie dołączył w 2019 roku jako Sales Director Financial Sector. Poprzednio przez 10 lat pracował w Krajowej Izbie Rozliczeniowej S.A., w tym jako Dyrektor Departamentu Produktów Mobilnych i Tożsamości Cyfrowej oraz Dyrektor Departamentu Strategii i Projektów. Uczestniczył w licznych zespołach roboczych ZBP, w tym m.in. Polish API. W latach 2000-2009 był konsultantem i menedżerem w dziale doradztwa strategicznego Deloitte. Wcześniej (1999-2000) pracował w Banku Pekao S.A. oraz w latach 1996-2000 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie w Katedrze Informatyki Gospodarczej. Współpracuje z Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie badań oraz okazjonalnie prowadzi wykłady dla studentów.
Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych Academia Rerum Socialium (ARS) na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Autorka kilku publikacji naukowych z zakresu finansów. Uczestniczka grantu badawczego i projektów badawczo-rozwojowych z zakresu gospodarki cyfrowej i finansów. Jej główne zainteresowania badawcze skoncentrowane są wokół szeroko rozumianych cyfrowych finansów, nowoczesnych technologii, w szczególności rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w sektorze bankowym.
Doktor nauk ekonomicznych w zakresie finansów, adiunkt na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na nowych technologiach na rynku finansowym, w szczególności wykorzystaniu chatbotów, technologii biometrycznych oraz walut cyfrowych. Uczestniczyła w kilku projektach badawczych w charakterze wykonawcy lub kierownika. Aktualnie realizuje projekt badawczy NCN dotyczący zastosowania chatbotów w sektorze finansowym. Jej dorobek publikacyjny stanowi ponad 20 prac naukowych z zakresu finansów. Otrzymała kilka nagród za swoją działalność naukową, w tym Nagrodę e-DUKAT przyznaną przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego za monografię „Bitcoin – płatnicze i inwestycyjne zastosowania kryptowaluty”. Zdobyła I miejsce w konkursie JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego na najlepsze wystąpienie podczas Konferencji Katedr Finansów 2020-21 za referat wygłoszony wspólnie z dr Agnieszką Huterską. Od 2021 r. jest członkiem rady naukowej Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.
Biznesmen z kilkunastoletnim doświadczeniem w branży płatniczej i konsultingowej. Absolwent Uniwersytetu Londyńskiego (University College) i Członek Zrzeszenia Skarbników Wielkiej Brytanii (ACT). Świadczył usługi konsultingowe i doradcze dla Innova Capital. Zawodowo zajmował się m.in. pozyskiwaniem finansowania oraz analizami rynkowymi dla spółek polskich i zagranicznych. W latach 1998-2006 był związany z firmą Euronet, a w latach 2006-14 był Prezesem Zarządu First Data Polska S.A.
Doktorant Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Uczestnik kilku zespołowych grantów badawczych i projektów badawczo-rozwojowych z zakresu gospodarki cyfrowej i finansów, ufundowanych przez Narodowe Centrum Nauki i Warszawski Instytut Bankowości. Jego główne zainteresowania badawcze obejmują bankowość mobilną i płatności, platformy usług cyfrowych, a także rolę urządzeń wearables i alternatywnych interfejsów w płatnościach detalicznych.
Radca prawny, doktor nauk prawnych i ekonomista. Ekspert w zakresie usług płatniczych, prawa nowych technologii i prawa bankowego. Od 2015 roku co roku jest rekomendowanym prawnikiem w Chambers Europe w kategorii Bankowość i Finanse („duże doświadczenie w bankowych kwestiach regulacyjnych”, „głęboka wiedza i wieloletnie doświadczenie”). Jest pionierem w doradztwie w kwestiach regulacyjnych dla sektora fintech w Polsce.
Adiunkt w Katedrze Gospodarki i Finansów Cyfrowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Do jego zainteresowań badawczych należą pieniądz i politka poenieżna, kryptowaluty oraz CBDC. W dorobku naukowym ma ponad sześćdziesiąt publikacji z zakresu nauk ekonomicznych. W ramach działalności w Centrum prowadzi grant pt. "Conditions for introducing central bank digital currency (CBDC) in the euro area - money features and the preferences of its potential users".
Doktor prawa, adwokat. Doświadczenie zawodowe zdobywał w międzynarodowych firmach doradczych i czołowych kancelariach prawnych. Zajmuje się prawem finansowym i gospodarczym. Autor i współautor komentarzy, monografii oraz artykułów naukowych z dziedziny prawa. Ukończył studia MSc z zakresu finansów i audytu we France Business School w Clermont-Ferrand i Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach oraz Szkołę Prawa Angielskiego i Europejskiego prowadzoną przez British Law Centre afiliowane przy University of Cambridge i Uniwersytecie Warszawskim.
Adiunkt w Katedrze Gospodarki i Finansów Cyfrowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W dorobku naukowym ma ponad pięćdziesiąt publikacji z zakresu nauk ekonomicznych. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na integracji finansowej, integracji ITC, finansach przedsiębiorstw oraz rynkach finansowych. Jest również kierownikiem grantu Warszawskiego Instytutu Badawczego pt. "Białe plamy w akceptanci płatności bezgotówkowych w Polsce".
Doktorantka na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, absolwentka Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. Uczestniczka kilku zespołowych grantów badawczych i projektów badawczo-rozwojowych o tematyce związanej z systemami płatniczymi, ufundowanych przez NCN i WIB. Jej główne zainteresowania badawcze obejmują płatności bezgotówkowe i szarą strefę, w szczególności wybór płatności konsumenckich oraz zewnętrzne czynniki sieciowe systemów płatniczych.
Asystent naukowy w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Współpracuje z Wydziałem Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK. Polskie Towarzystwo Socjologiczne przyznało mu nagrodę za pracę magisterską. Brał udział w ponad stu projektach badawczych jako kierownik projektu, badacz, analityk i eksplorator danych. Od dziesięciu lat pracuje jako specjalista ds. Badań i analiz w Polska Press Group. Obecnie jego badania koncentrują się na dwóch obszarach: cyfrowych metodach płatności i mediach.
Profesor uniwersytetu, pracownik Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych UMK. Badaczka niepełnosprawności w rezerwuarach kultury. Prowadzi studia kulturowe niepełnosprawności w instytucjach kultury, pomocy społecznej, religijnych, kulturach wojskowych oraz finansowych. Bada szerokorozumiany dostęp kulturowy, konstrukty niepełnosprawności i transmisje wiedzy kulturowej o niepełnosprawności. Realizuje terenowe projekty badawcze w terenach rzeczywistych w Polsce (1999), Francji (2012), Japonii (2016), Szkocji (2017) oraz prowadzi badania kulturowe online. Specjalizuje się w metodologii jakościowej.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Stopień doktora uzyskała w Instytucie Nauk Pedagogicznych Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pedagog specjalny, doradca zawodowy i rehabilitacyjny, neurologopeda. Współpracuje z Uniwersytetem WSB Merito w Toruniu i w Bydgoszczy, Wyższą Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy. Posiada certyfikaty z języka migowego I i II stopnia. Koncentruje się na diagnozie i terapii neurologopedycznej u osób z wyzwaniami terapeutycznymi (afazją, dysfagią, dysfazją, dyzartrią, niepłynnością mowy, jąkaniem, po udarach i nowotworach) i ich powrotem na rynek zawodowy poprzez wzmocnienie komunikacji wewnątrz w firmie, system szkoleń pracowników a także zastosowanie coachingu w biznesie. Współpracuje z domami seniora i innymi placówkami. Prowadzi badania jakościowe w obszarze pedagogiki kultury i bierze udział w projektach partycypacyjnych w obszarach badań niepełnosprawności.
Doktor nauk społecznych w dyscyplinie pedagogika. Autor rozprawy doktorskiej pt. „Netnographic research on social campaigns on YouTube as an area of the empowerment of people with disabilities”, która została obroniona z wyróżnieniem na UMK w Toruniu, w 2023 roku. Od października 2023 roku zatrudniony w Instytucie Nauk Pedagogicznych, Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego. Jego zainteresowania badawcze skoncentrowane są wokół społecznych, kulturowych, edukacyjnych aspektów niepełnosprawności w kontekście nowoczesnych technologii, Internetu oraz współczesnych przeobrażeń społeczno-cywilizacyjnych.
Doktorantka Interdyscyplinarnej Szkoły Doktorskiej Nauk Społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Laureatka ogólnopolskiego konkursu FINSIM – Liga Akademicka. Uczestniczka projektów badawczo-rozwojowych i grantów badawczych w zakresie cyfrowych finansów. Jej głównymi zainteresowaniami badawczymi są szeroko rozumiane cyfrowe finanse, w tym nowoczesne metody płatności mobilnych (np. płatności zbliżeniowe wearables) oraz kwestie włączenia cyfrowego grup marginalizowanych społecznie.
Website Building Software